FAQ


איפה ניתן לאזרחים לטוס במטוסי קרב ובאיזה דגם של המטוסים?

עד שנת 2006 טיסות במטוסי קרב הועברו בז'וקובסקי (מוסקבה), אבל משנת 2006 השירות הזה נפסק. נכון לעכשיו יש לכם אפשרות נדירה וייחודית לבצע טיסות בMiG-29 בבסיס חיל האוויר "סוקול" בעיר ניז'ני נובגורוד. מטוס קרב סילוני MiG-29 של בסיס "סוקול" הינו היחיד בסוגו שמספק ומאפשר טיסות לאזרחים.

כמה זמן אתם מארגנים את הטיסות בMiG-29 וכמה טיסות כבר אורגנו?

במשך למעלה מ10 שנות עבודתינו בענף תיירות התעופה והחלל הצלחנו לארגן למעלה מ220 טיסות בMiG-29. במהלך הזמן הקמנו מספר אתרים במגוון המדינות וברוסיה, כדי לפרסם ולקדם את הטיסות בMiG-29 בכל העולם! יש לנו נסיון מוצלח ביותר בעבודה בשיטוף פעולה עם סוכנויות בעולם וברוסיה, אשר מקדמים את הטיסות שלנו בMiG-29.

איזה עונת השנה היא הזמן הטוב ביותר עבור טיסת בMiG-29?

ניתן לבצע את הטיסות בMiG-29 בכל עונת השנה, אך בחורף המטוס יכול להגיע לגובה גבוה יותר בשל האוויר הדליל. המאפיינים הטכניים של MiG-29 מאפשרים למטוס קרב הזה לטוס כמעט בכל מזג האוויר (התיירים שלנו ביצעו בהצלחה טיסות בסופת שלג, גשם כבד ורוח חזקה).

מה מיוחד בתהליך הזמנת הטיסה בMiG-29?

הזמנת הטיסה בMiG-29 כרוך בהשגת אישורי כניסה לבסיס המפעל התעשיה האווירית "סוקול", שהוא שטח סגור. תנאי הנפקת האישורים לטיסות ב MiG-29וביקור במפעל התעשיה האווירית "סוקול" הם:

· לאזרחי מדינות זרות (מלבד רוסיה) - עד 65-70 ימי עבודה.

כמו כן, שימו לב שמספר הטיסות ביום מוגבל. לוח זמני הטיסות שלנו עמוס מאוד, (במיוחד בקיץ), לכן אנו ממליצים לכם גם לתכנן טיסת MiG-29 שלך וגם להגיש מסמכים מראש.

האם הטיסות בMiG-29 בטיחותיות?

כדי לבצע את טיסות ההדגמה בMiG-29, למפעל התעשיה האווירית "סוקול" יש החלטת הממשלה של הפדרציה הרוסית מיוחדת, אשר הופכת אותם לחוקיים לגמרי. טיסות סילון מתבצעות על ידי טייסי ניסוי מנוסים, אשר להם שעות טיסה מעשיות רבות בכלי טיס שונים. מטוס קרב MiG-29 עובר בדיקות טכניות קבועות ונשלח לטיפול תחזוקתי באופן קבוע ומסודר כדי להחזיק אותו במצב מושלם.

האם יש לכם ביטוח ללקוחות הטיסה בMiG-29?

כל הלקוחות שלנו שטסים בMiG-29 מבוטחים לזמן הטיסה לסכום 1,000,000 רובלים. הביטוח נכלל בתשלום עבור הטיסה.

למה טיסות בMiG-29 כל כך יקרות?

זו טעות לחשוב שעלות הטיסה תלויה רק בעלות הדלק (דרך הגב, נצרכים יותר מ3500 ליטר של דלק לטיסה אחת). קרוב ל50 עובדים של מפעל התעשיה האווירית מעורבים בתהליך ביצוע הטיסה בMiG-29; כמן כן צריך לארגן מרחבים אוויריים מיוחדים. בנוסף, אנחנו צריכים להוציא מספר אישורים מיוחדים לפני ביצוע הטיסה, וחשוב, שכל טיסה גורמת לבלאי של המטוס (ועלות מטוס הקרב MiG-29 הינה כ30 מיליון דולר). כל הנתונים האלה מרכיבים את עלות הטיסה בMiG-29 לאזרחים .

מה הם דרישות הבריאות לטיסה בMiG-29? האם אני צריך לעבור בדיקה רפואית לפני הטיסה?

רוב המוחלט של האנשים עונים על דרישות הבריאות לטיסה בMiG-29. אנשים חושבים, שדרישות בריאותיות לטיסה בMiG-29 בתור נוסע-אורח, הינם דומים לאלו הנדרשים כדי להתקבל לבית ספר לטייסים – וזו טעות גדולה. מגבלות בריאות הן: יתר לחץ דם (לחץ של יותר מ -200), בארוטראומות, וניתוחים קודמים בלב, במוח או בעמוד השדרה. מגבלות גיל - אנשים בטווח הגילאים 18-78 שנים מתאימים לטיסות בMiG-29. מגבלות גובה ומשקל – לא גבוה מ205 ס"מ ומשקל לא עולה מעל 110 ק"ג. אין צוריך לעבור בדיקות רפואיות מראש. הבדיקה הרפואית תוערך לפני הטיסה בMiG-29 בבסיס חיל האוויר "סוקול".

האם היו תאונות כלשהן במהלך הטיסות בMiG-29 עם אזרחים?

טיסות סילון במטוס קרב בדומה לכל ענף ספורט אתגרי אינו יכול להיות בטוח ב100%. אמנם במהלך 10 שנות ארגון הטיסות בMiG-29, לא היה אפילו מקרה אחד של מצב חרום שהוביל לתאונה בטיסה. מטוס קרב סילוני MiG-29 מצויד במושבי מפלט לטיס ולאורח, ולפני הטיסה אתה תקבל תדריך מיוחד איך להשתמש בו.

כמה זמן נמשכת כל התכנית של ההכנות לטיסה והטיסה עצמה?

כל התדריכים, ההכנות, בדיקות רפאויות ותכנית הטיסה עצמה לוקחים כ3-5 שעות.

באיזה ימים ישנן טיסות לאזרחים בMiG-29?

טיסות לאזרחים בMiG-29 ניתן לבצע בימי שני עד שישי (מב' עד ו') במשך כל השנה, מלבד חגים לאומיים של רוסיה.

מה קורה עם אני לא ארגיש טוב במהלך הטיסה בMiG-29?

העדיפות הראשונה שלנו הינה לארגן לאורחינו טיסה בMiG-29 כמה שיותר מהנה ונוחה . אף אחד לא מעוניין שהאורח יתעלף במהלך הטיסה. לכן לפני הטיסה האורח ידבר עם הטייס על כל הפרטים של תכנית הטיסה (הטייס יספר לך על כל התמרונים האווירובטיים שהוא יבצע במשך הטיסה בMiG-29 ועל עומס יתר בכל התרגיל). במהלך הטיסה יש קשר מתמיד באינטרקום בין הטייס לבין האורח. ואם האורח לא ירגיש בטוב, הטייס יוכל לעבור לגרסת הטיסה יותר נינוחה או במקרים חריגים לבצע נחיתה.

האם יש אפשרות לקחת את המשפחה או החברים למפעל התעופה "סוקול"?

בוודאי שכן. אתם יכולים לקחת 1-2 מלווים איתכם. הם יראו את מופע האווירי הפרטי איתך בתפקיד הראשי במטוס קרב סילוני MiG-29. על ההזמנה של יותר אנשים צריך לדון בנפרד.

איזה תכניות טיסה בMiG-29 לאזרחים אתם מציעים? איזה תכניות טיסה מבוקשות יותר?

נכון להיום אנחנו מציעים 3 תכניות טיסה שונות בMiG-29 לאזרחים/תיירים: "חוויות אווירובטיות ותמרונים בMiG-29" (25 או 45 דקות), "הטיסה לסטרטוספירה וחוויות אווירובטיות בMiG-29" (45 דקות). כל התכניות האלה לא רק שונים בביצוע אלא גם במחיר. התכנית הכי מבוקשת הינה "הטיסה לסטרטוספירה וחוויות אווירובטיות בMiG-29", כיוון שהתכנית הזאת מאפשרת לך להפיק את מירב החוויות מטיסה בMiG-29 – אתם תוכלו להמריא לגובה הגבוה ביותר ותוכלו להרגיש את העומס בזמן ביצוע התרגילים האווירובטיים.

האם אפשר לצלם או להסריט את MiG-29?

למרות העובדה שבבסיס חיל האוויר "סוקול" ישנן טיסות בMiG-29 לאזרחים – זה עדיין נשאר שטח סגור – כלומר אין אפשרות להביא שום אמצעי הקלטה (כולל טלפון סלולרי). אבל, יש אפשרות להזמין חבילה נוספת שתכלול הקלטת תמונות וסרטונים של ההכנות לטיסה והטיסה עצמה. כל התמונות והסרטונים נעשים על ידי הצלם המקצועי.

מתי עלי להגיע לבסיס חיל האוויר "סוקול" לפני הטיסה שלי בMiG-29?

אנחנו מציעים לך להגיע יום קודם לטיסה בMiG-29 כדי לנוח לפני יום הטיסה. אם יש צורך בכך, אנחנו יכולים להמליץ לך על בית מלון או להזמין את החדר עבורך. יום הטיסה שלך מתחיל ב8.30. הנציג שלנו יבוא לקחת אותך מבית מלון ברכב שלנו וללוות אותך לבסיס חיל האוויר "סוקול".

כמה טיסות יכולות להיות ביום אחד?

במהלך יום אחד יכולות להיות 3 טיסות, ורק 2 מהם יכולות להיות הטיסות לסטרטוספירה. הטיסות מתבצעות בתור, אחד אחרי השניה.

האם אפשר להביא במתנה למישהו את הטיסה בMiG-29 ?

יש אפשרות להזמין את הטיסה בMiG-29 במתנה (שובר מתנה לטיסה בMiG-29). מתנה כזאת לא תשאיר אף אחד אדיש. מתנה כזאת מתאימה גם לגברים וגם לנשים.

מה עוד אני צריך לדעת על טיסה בMiG-29 לאזרחים ברוסיה?

אנחנו ממליצים לך לאכול ארוחת בוקר קלה לפני הטיסה בMiG-29 (מזון לא שומני). כמו כן, בבקשה. תקחו איתכם בגדי החלפה לבסיס התעופה "סוקול", כדי שתוכלו להתקלח ולהחליף בגדים לאחר הטיסה, כיוון שמזיעים בקלות במהלך טיסות סילון בגלל השפעת עומסי יתר.